(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Opryskiwacz (Nr 5822666)

Marka i model:

Vicon ls2201

Długość [m]:

6

Szerokość [m]:

2.5

Wysokość [m]:

2.8

Waga w kg (łączna):

1500

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 277.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Kiezmark

Od 6 lut 2020 do 10 mar 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Rzesznikowo

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Transport maszyn rolniczych prawie zawsze jest transportem o dużych rozmiarach. Do urządzeń rolniczych zaliczamy ciągniki rolnicze, kosiarki, młocarnie, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i dużo innych. Olbrzymie pojazdy rolnicze bywają maszynami nienormatywnymi. Urządzenia te nie powinny samodzielnie poruszać się po jezdniach, gdyż ich rozmiar przekracza dopuszczalne gabaryty zakładane przez kodeks drogowy w kraju jak i w Europie. Problem powodować może dodatkowo nacisk osi pojazdów uprawnych, który przekracza normy dopuszczalne dla większości szos.

Jak przewozi się maszyny uprawne?

Do przewozu urządzeń i pojazdów uprawnych niejednokrotnie wykorzystuje się naczepy rodzaju semi i tiefbett. Przewoźnicy oferujący przewóz pojazdów rolniczych posiadają prawidłowo dostosowanymi lawetami, jakie mogą przetransportować ciągniki uprawne, których waga jest do kilku ton, jak przykładowo kombajny. Przewoźnik podejmujący się przewozu urządzenia rolniczego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a jeszcze powinien posiadać właściwe uprawnienia, sprzęt profesjonalny i praktykę. W przypadku, kiedy pojazd przerasta dozwolone reguły wymiarami lub ciężarem, wymagane będzie otrzymanie odpowiedniego zezwolenia, a także potrzebny będzie udział pilota przy transporcie.

Koszt transportu pojazdów uprawnych

Cena transportu pojazdu rolniczego jest uzależniona od gabarytów, wagi i stanu urządzenia. Na wycenę transportu wpływa także długość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Szczególnym czynnikiem może być także czas przewozu.