(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

opryskiwacz (Nr 5835658)

Marka i model:

opryskiwacz john deere 632

Długość [m]:

6

Szerokość [m]:

2.9

Wysokość [m]:

3

Waga w kg (łączna):

2000

Dystans: 312.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Lubichowo

10 lut 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Węgorzewo

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Przewóz pojazdów uprawnych niejednokrotnie jest przewozem o dużych rozmiarach. Do urządzeń rolniczych kwalifikujemy kombajny, kosiarki, młocarnie, opryskiwacze, zgrabiarki jak i wiele innych. Wielkogabarytowe pojazdy uprawne są pojazdami nienormatywnymi. Maszyny te nie są uprawnione zwyczajnie poruszać się po jezdniach, ze względu na fakt, że ich wielkość przerasta dozwolone gabaryty przewidziane przez kodeks drogowy w kraju jak i w Unii Europejskiej. Utrudnienie przedstawiać może jeszcze napór osi urządzeń uprawnych, jaki przewyższa normy dozwolone dla większej części tras.

Jak przewozi się pojazdy uprawne?

Do transportu urządzeń i pojazdów uprawnych niejednokrotnie używa się przyczepy rodzaju jumbo oraz tele. Przewoźnicy oferujący transport maszyn rolniczych powinni dysponować stosownie dostosowanymi lawetami, jakie podołają przewieźć ciągniki uprawne, których waga jest do kilku ton, jak na przykład kombajny. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu uprawnego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a także powinien posiadać stosowne uprawnienia, sprzęt specjalistyczny i doświadczenie. W przypadku, gdy maszyna przekracza dopuszczalne reguły wymiarami lub wagą, konieczne będzie odebranie specjalnego pozwolenia, a dodatkowo potrzebny będzie udział pilota przy transporcie.

Koszt przewozu maszyn uprawnych

Cena przewozu ciągnika rolniczego jest związana od wielkości, wagi i stanu maszyny. Na koszt przewozu wpływa jeszcze długość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Niebagatelnym elementem może być dodatkowo czas transportu.