(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

optimist, velero muy pequeño de vela ligera (Nr 4637566)

Długość [m]:

2.35

Szerokość [m]:

1.12

Wysokość [m]:

0.35

Waga w kg (łączna):

35.00

Dystans: 1096.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Sanlúcar De Barrameda

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny


Transport różnych gatunków łodzi

Pod frazą „łódź” figuruje sporo różnorakich łajb żeglujących. Rozpoczynając od mniejszych, jak: rowery wodne, małe łódki, czy też większych jak: łodzie motorowe. Przy transporcie żaglówek, szczególnie tych dużych, istotną sprawą jest ich waga. Firma transportowa, która zdecyduje się na taki transport łódki, musi mieć świadomość czy obciążenie przekroczy 3,5 t. W przypadku przekroczenia zalecanej wagi, firmę transportową obowiązuje system ViaTOLL i firma transportowa musi mieć w pojeździe mechanizm typu: viaBox.

Podczas przewozu łodzi - pomijając jej typ - dobrze jest pozabierać jak najwięcej elementów ruchomych, a te których nie można usunąć zaczepić w taki sposób, żeby się nie przemieszczały. Dobrze jest mieć świadomość, że elementy luźne mogą zniszczyć łajbę w pewnym stopniu.

Koszt transportu motorówki czy też jachtu zazwyczaj uzależniony jest od ciężaru, rozmiaru jak i odległości między załadunkiem i rozładunkiem. Kiedy samodzielnie nie możemy przetransportować łódkę, polecamy skorzystanie z giełdy transportowej Clicktrans. Wystarczy w kategorii: „Łodzie” wystawić za free ofertę, a w bardzo krótkim czasie wiadomość zostanie dostarczona do wielu setek przewoźników, którzy przejrzą wypisany transport oraz zgłoszą swoje oferty. W ten sposób w jednym serwisie posiada się dostęp do wielu wycen rozmaitych firm transportowych. Czym skrupulatniej będzie opisany ładunek, tym prawdziwsza będzie wycena takiego transportu.

Na przykład, koszt dla kajaka znajduje się w przedziale 0,3-0,5 zł/km. Koszt łodzi motorowej śr. gabarytu, przeważnie zaczyna się od 1,2 złotego za kilometr, a cena sporego jachtu - to najczęściej przedział od 2,5 do 3 zł/km.