ordenador sobremea (Nr 6669650)

ordenador sobremea

Długość [m]:

0.45

Szerokość [m]:

0.35

Wysokość [m]:

0.18

Waga w kg (łączna):

10

Typ usługi:

Tylko transport

Instrukcje szczególnej ostrożności:

NO GOLPEAR,FRAGIL

Opakowanie ładunku:

45 cm x 40 cm

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 589.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

25 lis 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Alcala De Henares

26 lis 2020


Transport przedmiotów specjalnej ostrożności

Za paczki, których przewóz wymaga wyjątkowej uwagi uważa się paczki, które często ulegają uszkodzeniom oraz bywają kruche i łamliwe. Należą do nich na przykład dekoracje, rzeczy szklane, antyki, wyroby ceramiczne oraz przedmioty wykonane z łamliwych tworzyw. Pośród najczęściej przewożonych przedmiotów możemy wyróżnić gitary, szklane kabiny prysznicowe, szyby samochodowe, rzeźby, lustra oraz stoły do gry w piłkarzyki.

 

Kwestia prawidłowego osłonięcia transportu jest newralgiczna. Dobrą praktyką jest wziąć tworzywa osłaniające jak na przykład: folia bąbelkowa, folia stretch lub kartony. Folii bąbelkowej oraz kartony dobrze jest skorzystać do ochronienia niedużych rzeczy – można je dostać w sklepie budowlanym i w serwisach w sieci. Podczas gdy folia stretch używana będzie do osłonięcia całej rzeczy. Do osłonięcia paczki można użyć także pledy, styropian, gazety, ubrania i taśmy.

 

Koszt przewozu paczki o wyjątkowej ostrożności

 

koszt transportu pakunku, która wymaga specjalnej ostrożności uzależniony jest od wagi oraz wielkości, a także od trasy pomiędzy miejscem załadunku oraz miejscem wyładunku. Na decydujący koszt może rzutować także konieczność zapewnienia surowców osłaniających przez firmę przewozową. Na przykład, za przewóz lustra na odcinku Gliwice – Warta zapłacono blisko 250 zł. Natomiast za transport zegara nad kominek z Holandii do Łodzi kosztowało 200 zł. Za przewóz rzeźby kamiennej na trasie Umianowice – Warszawa cena wyniosła 300 złotych.