(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Orurowanie do samochodu osobowego (Nr 5245574)

Długość [m]:

1.60

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

30

Typ usługi:

Tylko transport

Budżet zlecenia [zł]:

100

Dystans: 600.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

Od 14 paź 2019 do 18 paź 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Człuchów

Od 14 paź 2019 do 18 paź 2019


Transport maszyn i sprzętu

Przewóz maszyn i sprzętu potrzebuje praktyki ze strony przewoźnika, który musi prawidłowo osłonić maszynę, żeby ustrzec się zniszczeń, zadraśnięć oraz wgnieceń. Do najczęściej zlecanych ładunków w sekcji przewóz urządzeń i sprzętu są frezarki, wyważarki, witryny chłodnicze, rozdzielnice elektryczne, konstrukcje stalowe, kompresory, urządzenia solaryjne (solaria), maszyny czyszczące, podnośniki oraz dużo innych.

Cena transportu urządzeń i sprzętu

Cena przewozu urządzeń i sprzętu jest uzależniona przede wszystkim od wymiarów jak i wagi maszyny oraz od odległości od miejsca załadunku do miejsca wyładunku. Z reguły przewóz urządzeń jest przewozem ponadgabarytowym i występuje potrzeba posiadania należytych certyfikatów jak i profesjonalnej wiedzy ze strony firmy transportowej. W obrębie kraju śr. cena  przewozu maszyn wynosi 1,28 zł za kilometr. Przykładowo, transport urządzenia wulkanizacyjnego w obrębie Polski to koszt 0,84-2,93 zł/km. Przewóz lady chłodniczej w obrębie Polski wiąże się z ceną blisko 1,02 zł/km.

Koszt przewozu maszyn lub sprzętu za granicą

Często wybieranymi kierunkami w zagranicznym transporcie maszyn i sprzętu są Niemcy i UK. Średni koszt transportu urządzeń i sprzętu na 1 km na trasie nasz kraj – Anglia jest wydatkiem około 0,70 zł. Przykładowo, transport spawarki na trasie Polska – Anglia cena wyniesie niecałe 0,23 zł za kilometr. Tymczasem na odcinku Polska – Niemcy za transport maszyn poniesiemy koszt niecałe 0,95 zł/km. Na tej trasie za transport urządzenia typu oklejarka kosztuje prawie 1,18 zł/km, a przewóz frezarki wiąże się ze średnim kosztem 0,54 zł za kilometr.