(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Osprzęt do ładowarki teleskowpowej (Nr 6917291)

Długość [m]:

2.5

Szerokość [m]:

1.3

Wysokość [m]:

0.6

Waga w kg (łączna):

250

Typ usługi:

Tylko transport

Budżet zlecenia [zł]:

400

Dystans: 263.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Głogowa

27 lis 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Kielce

30 lis 2020


Transport maszyn i sprzętu

Transport maszyn i sprzętu wymaga praktyki ze strony przewoźnika, który powinien prawidłowo zabezpieczyć maszynę, aby uniknąć zniszczeń, otarć jak również wgnieceń. Do najczęściej zlecanych przesyłek w sekcji przewóz urządzeń i sprzętu należą spawarki, młoty, witryny chłodnicze, rozdzielnice elektryczne, stelaże, sprzęt medyczny, urządzenia solaryjne (solaria), maszyny czyszczące, suszarnie oraz dużo innych.

Cena przewozu urządzeń lub sprzętu

Cena transportu maszyn lub sprzętu jest związana zazwyczaj od wymiarów jak i ciężaru przedmiotu, a dodatkowo od trasy czyli od miejsca załadunku do miejsca wyładunku. Na co dzień transport urządzeń jest transportem ponadgabarytowym i wymaga właściwych uprawień oraz profesjonalnej wiedzy ze strony firmy transportowej. W obrębie kraju średnia cena  transportu urządzenia wynosi 1,28 zł/km. Przykładowo, przewóz maszyny wulkanizacyjnej na terenie Polski to koszt 0,84-2,93 zł za kilometr. Transport lady chłodniczej na terenie Polski związane jest z wydatkiem blisko 1,02 zł za kilometr.

Koszt przewozu urządzeń lub sprzętu poza teren Polski

Często wybieranymi kierunkami w międzynarodowym transporcie maszyn i sprzętu są Niemcy oraz Anglia. Śr. koszt przewozu maszyn i sprzętu za 1 km na trasie nasz kraj – Anglia kosztuje 0,70 zł. Orientacyjnie np., przewóz spawarki do Wielkiej Brytanii zapłacimy średnio 0,23 zł/km. Za to na trasie nasz kraj – Niemcy za transport maszyn będzie kosztował prawie 0,95 zł za kilometr. Na tej trasie za przewóz maszyny typu oklejarka zapłacimy około 1,18 zł/km, a przewóz frezarki wiąże się ze średnim kosztem 0,54 zł za kilometr.