(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Paczka do uk (Nr 4671988)

Długość [m]:

2

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

1.5

Waga w kg (łączna):

100.00

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1819.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Bielsko-Biała

Od 14 lip 2019 do 31 sie 2019

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Derbyshire, Midway

1 wrz 2019


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to zagospodarowanie części przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego. Kiedy dysponujemy do przetransportowania niewielki towar, który nie wymaga zajęcia pełnej ciężarówki lub który nie wymaga skorzystania z całej powierzchni, wtedy wzięcie takiego rodzaju kategorii jak: niepełna ciężarówka jest właściwe. 


Do samochodów ciężarowych stosowanych w przewozie LTL zalicza się auta, których waga przewyższa 3,5 t. i pozostałe samochody spełniające wymogi ustanowione przez nasz kraj. Do przewozu LTL wykorzystuje się wielkie pojemniki meblowe, samochody ciężarowe BDF, ciężarówki skrzyniowe , jak także ciężarówki tzw. kontenery, samochody ciężarowe typu: firanka lub furgon. Gatunek samochodu ciężarowego powinien być dostosowany do przewiezienia naszych rzeczy, które zadeklarowaliśmy w wyszukanej przez nas kategorii.

W kalkulacjach ceny przewozu ładunku w obrębie LTL, kluczowe są jego parametry – ciężar i wymiary. Trzeba również dołączyć informację o tym, czy przedmioty znajdują się na paletach i czy zostały zapakowane. Jeśli tak, warto opisać paczkę. Kluczowa jest także informacja na temat usługi – czy wlicza się w nią wyłącznie transport, czy także załadunek oraz wyładunek. Ważnym elementem może być również czas realizacji usługi.

Ładunki przewożone w zakresie LTL to zazwyczaj paczki z odzieżą, paczki, meble, a nawet części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, gdy przewóz niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy , żeby przewieźć nasz ładunek, opłaca się skorzystać z alternatywy – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy zwanego transportem całonaczepowym.