(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Inne przesyłki, Pasażerowie Dodano: 2017-12-26 20:01

paczka i pasazer

(Nr 2242593)
paczka i pasazer

Dystans: 804.00 km

Transport pasażerów

    Przewóz pasażerów może odbywać się autem osobowym (taksówką), nie za dużym busem (do 8 osób łącznie z kierowcą) lub autokarem (pojazdem przystosowanym do przewozu więcej niż 9 pasażerów. Firma zajmująca się przewozem pasażerów powinna posiadać dokument kompetencji zawodowych i właściwe zezwolenia oraz licencje na przewozy krajowe ludzi, jak również (w przypadku kursów poza granice kraju) – licencję na międzynarodowy przewóz ludzi.

Koszt transportu ludzi

    Koszt transportu pasażerów uzależniony jest często od długości trasy podróży, a także od ilości ludzi oraz wagi i rozmiaru bagażu, który przy sobie posiadają pasażerowie. Firmie transportowej w dokładnej wycenie transportu pasażerów, pomoże posiadanie wiedzy na temat ilości walizek i toreb jak również innych przewożonych rzeczy – wypadałoby podać informację o szczegółowej wadze i o wielkości każdej sztuki bagażu. W momencie, kiedy nie umiesz podać dokładnych wartości, oszacuj je i poinformuj przewoźnika, że podane przez Ciebie parametry są zaokrąglone.

    Wyznaczając kurs podróży warto napisać precyzyjne adresy – w przypadku, gdy kilkoro osób odbywa swoją podróż do różnego miejsca docelowego, dobrze jest powiedzieć o tym przewoźnikowi zawczasu, tak żeby mógł należycie zaplanować drogę podróży.

    Na przykład, za przewóz podróżnego wspólnie z bagażem na trasie Reken (Niemcy) - Manchester (UK) kosztował 400 złotych. Za transport podróżnej razem z psem na trasie Luton (UK) – Szczecin wydano 550 zł. Transport podróżnego na trasie Wellingborough (UK) - Roermond (Holandia) związany był z kosztem 250 złotych.

Adres i termin nadania

Stuttgart, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Szczecin, Polska

Termin elastyczny