Paczki (Nr 6071409)

Paczki

Waga w kg (łączna):

15

Dystans: 1085.00 km

Adres i termin nadania

Szwecja, Dalarna, Mora

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Choszczno

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport rowerów dotyczy sytuacji, w których chcemy wybrać się na przejażdżkę na odległych trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania roweru. Opcję na transport dwóch kółek zamawiają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także osoby, które podarowują rower jako upominek.

Organizowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, jak przewozimy nowy jednoślad należy pozostawić go w oryginalnym pakunku. Gdy chcemy to przewozimy też rower, który jest nienowy, jednak najlepiej ulokować go w pudle po rowerze (opłaca się skorzystać z oryginalnego opakowania czy też kupić pasujący karton w supermarkecie remontowym albo rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w pudle , należy poodkręcać i usunąć wszelkie ruszające się elementy – pedały, dzwonek, kierownicę. Powyższe części jednośladu przydałoby się ułożyć w oddzielnych, mniejszych pudełkach lub zabezpieczyć fragmentami tektury i przymocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie 2 centymetry grubości). Wystające fragmenty na przykład jak śruby albo przerzutki warto osłonić kartonowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w kartonie należy zabezpieczyć makulaturą ewentualnie folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu jednoślad nie będzie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy grubą i mocną taśmą.

Jeżeli postanowimy zlecić przewóz jednośladu u przewoźnika, nie musimy martwić się o dowiezienie tworzyw ochraniających paczkę.

Koszt transportu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości rowerów, ich wielkości, a także daty wykonania transportu. Np., transport jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 PLN. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii to koszt średnio 120 złotych. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 złotych.