Painting (Nr 7570650)

Painting
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Painting
130 x 10 x 110 cm
7 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Czy przesyłka jest opakowana?
Tak
Łączna waga:
7 kg
Dystans
2752 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Niewymagana
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Irlandia, Leitrim, Dromahair

29 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Walencja, Dénia

14 maj 2021


Dzieła sztuki

           Transport dzieł sztuki jest tematem, któremu powinno się poświęcić sporo zainteresowania, gdyż są to zwykle rzeczy o znacznej wartości, czy to materialnej, czy sentymentalnej.

            Kiedy planujemy zlecić ten typ transportu w portalu Clicktrans, kliknij w opcję „Specjalnej ostrożności”. Masz wówczas przeświadczenie, iż przesyłka zostanie objęta odpowiednią troską przez przewoźnika. Kiedy chcesz, żeby firma transportowa zapakowała płótno lub posąg, umieść taką informację w rubryce „Instrukcje specjalnej ostrożności” czy „Dodatkowe informacje”, nie ma przeszkód również uzgodnić to, wymieniając się z firmami transportowymi wiadomościami pod ogłoszeniem.

            Kiedy chcesz sam zabezpieczyć rzeźbę do przewozu, pamiętaj o paru najważniejszych zaleceniach. Folia bąbelkowa będzie perfekcyjna do zabezpieczania z zewnątrz przedmiotu przed zadrapaniami. Jeżeli zawijasz nią malowidło, folia bąbelkowa nie powinna przywierać do farby, warto więc wcześniej zawinąć dzieło w inną, nieklejącą tkaninę, np. w pościel. Jeśli chcesz przewieźć dzieło w pudle lub kartonie, bezwarunkowo zapełnij puste przestrzenie między dziełem sztuki a przegrodami pudła. Świetnym pomysłem jest do tego użyć profesjonalne bloki styropianowe albo sztuczne wypełniacze, jednak nadadzą się także, pogniecione skrawki papieru, na przykład magazynów. Zasadnicze jest, żeby opakowanie było tylko ździebko większe niż transportowane dzieło sztuki, aby uniknąć poruszania się wewnątrz paczki.

            Cena transportu rzeźby często zdarza się, że jest zaskakująco niska. Dokonany w portalu Clicktrans przewóz wielkiego obrazu na trasie Kraków – Warszawa odbył się za jedyne 100 PLN.