Paintings (Nr 5738583)

Długość [m]:

1.56

Szerokość [m]:

0.18

Wysokość [m]:

1.35

Waga w kg (łączna):

25.00

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Instrukcje szczególnej ostrożności:

ordinary caution

Opakowanie ładunku:

one wooden crate

Dystans: 1864.00 km

Adres i termin nadania

Norwegia, Rogaland, Stavanger

13 lut 2020

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Berno, Gstaad

26 lut 2020


Dzieła sztuki

           Przewóz dzieł sztuki jest zagadnieniem, któremu należy poświęcić dużo zainteresowania, dlatego że są to z reguły rzeczy o niemałej wartości, czy to majątkowej, czy sentymentalnej.

            Gdy chcemy znaleźć tego rodzaju transport w aukcji transportowej Clicktrans, wybierz kategorię „Specjalnej ostrożności”. Masz wówczas pewność, iż przesyłka zostanie objęta odpowiednią troską przez firmę transportową. Jeśli chcesz, żeby firma przewozowa spakowała malowidło czy rzeźbę, napisz taką wiadomość w rubryce „Instrukcje specjalnej ostrożności” czy „Dodatkowe informacje”, nie ma przeszkód także ustalić to, wymieniając się z firmami transportowymi wiadomościami pod ogłoszeniem.

            Kiedy możesz sam spakować rzeźbę do transportu, pamiętaj o kilku zasadniczych wskazówkach. Folia stretch jest idealna do zabezpieczania z zewnątrz dzieła przed zarysowaniami. Gdy zawijasz nią malowidło, folia stretch nie powinna dotykać do pomalowanej powierzchni, wypadałoby wcześniej zabezpieczyć płótno w inną, delikatniejszą tkaninę, na przykład w prześcieradło. Jeżeli starasz się przewieźć rzecz w pudle czy kartonie, bezwarunkowo wypełnij puste miejsca między obrazem a ściankami skrzyni. Świetnym pomysłem jest do tego użyć specjalne styropiany czy też syntetyczne napełniacze, często sprawdzą się również, pogniecione skrawki papieru, na przykład magazynów. Kluczowe jest, żeby pudło było przynajmniej nieznacznie większe niż transportowane dzieło sztuki, aby uniknąć przesuwania się w środku skrzyni.

            Cena przewozu rzeźby często zdarza się, że jest zdumiewająco niewysoka. Dokonany w serwisie Clicktrans transport wielkiego obrazu na trasie Kraków – Warszawa odbył się za niecałe 100 złotych.