(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

paleciak na palecie (Nr 7516632)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
paleciak na palecie
200 x 80 x 100 cm
990 kg
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Czy ładunek jest na paletach?
Tak
Czy przesyłka jest opakowana?
Tak
Łączna waga:
990 kg
Dystans
496 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Niewymagana
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Saksonia, Oederan

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Tarnowskie Góry

Termin elastyczny


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to zagospodarowanie fragmentu płaszczyzny ładunkowej samochodu ciężarowego. Kiedy dysponujemy do przetransportowania mniejszy ładunek, który nie wymaga użycia pełnego samochodu ciężarowego lub który nie potrzebuje zajęcia dużej powierzchni, wówczas wybranie takiej kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest trafne. 


Do samochodów ciężarowych wykorzystywanych w przewozie LTL kwalifikuje się pojazdy, których waga jest większy niż 3,5 tony i pozostałe samochody spełniające zasady ustawowe. Do przewozu LTL wykorzystuje się duże kontenery meblowe, samochody ciężarowe BDF, ciężarówki skrzyniowe oraz ciężarówki tzw. kontenery, samochody ciężarowe gatunek: firanka lub furgon. Wariant ciężarówki powinien być dopasowany do przewiezienia naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wytypowanej przez nas kategorii.

W oszacowaniu ceny przewozu ładunku w obrębie LTL, ważne są tego ładunku parametry – ciężar i wielkość. Powinno się również dodać informację o tym, czy przedmioty są umieszczone na paletach i czy zostały opakowane. Jeżeli tak, wypada opisać paczkę. Ważna bywa także informacja w tematyce usługi – czy zalicza się do niej wyłącznie transport, czy przykładowo załadunek oraz wyładunek. Kluczowy może być również termin wykonania transportu.

Ładunki przewożone w ramach LTL to zazwyczaj palety, paczki, maszyny, a nawet elementy elektrowni wiatrowej.

W przypadku, kiedy transport niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy , żeby przetransportować nasz ładunek, warto skorzystać z innego rozwiązania – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy zwanego przewozem całonaczepowym.