(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Palleta desek debowych (Nr 6471447)

Palleta desek debowych

Długość [m]:

2.5

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

1450

Czy ładunek jest na paletach?:

Tak

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Budżet zlecenia [zł]:

400

Dystans: 1784.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Bełchatów

7 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, City Of Nottingham

11 wrz 2020


Transport innych ładunków

Przewóz innych ładunków

Koszt transportu ładunków jest zależny od gabarytów ładunku, terminu transportu jak również od dystansu pomiędzy miejscem załadunku i wyładunku.

Klasyfikacje ładunków

Transport ładunków rozdzielamy na podkategorie takie jak: palety, niepełny samochód dostawczy, pełna ciężarówka, pojemniki metalowe oraz wywrotka.

Palety - stanowią podłoże, na którym układa się niewielkie rzeczy lub pakunki. Najpopularniejszym gatunkiem palety są palety euro. Na paletach często przewozi się meble, paczki, towary budowlane (np., farby, panele itd.), okna czy produkty chemiczne.

Niepełna ciężarówka - LTL to przewóz ładunku, który musi być przewożony samochodem ciężarowym i zapełnia jedynie fragment przestrzeni ładunkowej. Przy takim typie przewozu stosuje się ciągniki siodłowe, ciężarówki z chłodnią lub izotermią itp.

Pełna ciężarówka - FTL dotyczy przewozu ładunku, który wymaga całej przestrzeni ładunkowej samochodu - Tira.
Do takiego rodzaju transportu używa się różnego rodzaju samochody ciężarowe.

Pojemniki metalowe – Przewóz niektórych towarów może wymagać pojemnika metalowego – zwłaszcza w przypadku transportu ładunków płynnych oraz towarów sypkich. W tych pojemnikach metalowych można również transportować towary drobne w paczkach – workach, kartonach itp. W kontenerach można przewozić także palety.

Ciężarówka – wywrotka – pomaga w transporcie materiałów płynnych i sypkich – bez problemu można poznać ją dzięki specyficznej skrzyni ładunkowej, przechylonej w tył lub na bok.

Inne ładunki – ładunki, które nie zaliczają się do powyższych kategorii można zaliczyć do ładunków pozostałych. Znajdują się tu m.in. zlecenia odnoszące się do przewozu popiołu czy transportu gąsienic od koparki.