(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Panele szklane (Nr 5418614)

Panele szklane

Długość [m]:

2

Szerokość [m]:

0.4

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

80

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Instrukcje szczególnej ostrożności:

Uwaga szkło

Opakowanie ładunku:

Panele szklane

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 938.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Poczesna

9 gru 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Dolna Saksonia, Delmenhorst

13 gru 2019


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

Przy transporcie elementów łatwo tłukących się, kruchych oraz niewytrzymałych warto zawczasu rozważyć możliwość zabezpieczenia pakunku – w takiej kwestii nie wystarczy zwykły karton. Niezajętą przestrzeń pakunku należy zapełnić elastycznymi elementami osłaniającymi. Przedmiot bezpiecznie będzie zawinąć w folię bąbelkową – przede wszystkim uwagę należy poświęcić przedmiotom ze szkła i pamiętać, żeby zapełnić puste przestrzenie w pudle, aby się one nie poruszały. Folię mocujemy taśmą klejącą, najlepiej taśmą pakową. Nie licząc zabezpieczenia przedmiotu folią, znaczące jest także otoczenie przedmiotu tekturą lub włożenie go do kartonowego pudła.

Gdy transportujemy wielkie tłukące się elementy np. szyby, to trzeba osłonić je zarówno przed stłuczeniem jak i przed zarysowaniem. Szklany przedmiot owijamy ściśle folią bąbelkową, zaklejamy taśmą szarą, umieszczamy w pudle i drukowanymi literami podpisujemy „Uwaga szkło!” lub umieszczamy naklejkę informującą z takim samym komunikatem.

Niewielkie ze szkła elementy np. szklanki, butelki dobrą praktyką jest owinąć starymi gazetami lub ubraniami. Kolejnym krokiem jaki robimy to umieszczamy je w pudełku w taki sposób, aby nie dotykały się. W taki sam sposób układamy porcelanę. W przypadku większych szklanych przedmiotów, przykładowo lampy lub telewizory, można wykorzystać dla dodatkowej osłony gąbczaste materiały, jak np. ręczniki lub gąbki.

Koszt przewozu przedmiotów delikatnych uzależniony jest od wagi, wymiarów, trasy i terminu przewiezienia przesyłki. Istotne znaczenie może mieć także fakt, kiedy żądamy zastosowania specjalnych materiałów ochraniających (jeżeli zależy nam na tym, żeby to firma przewozowa ochroniła przedmiot). Na przykład, na Clicktrans.pl transport szklanych drzwi na trasie Poznań – Dąbrowa Chełmińska to koszt około 140 złotych. Za transport lustra z Gliwic do Warty to wydatek rzędu 250 złotych.