(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Inne przesyłki, Pasażerowie Dodano: 2017-12-28 02:24

pasazer

(Nr 2244747)
pasazer

Dystans: 1010.00 km

Transport pasażerów

    Przewóz podróżnych może odbywać się samochodem osobowym (taksówką), małym busem (do 7 osób plus kierowca) lub autokarem (pojazdem konstrukcyjnie przeznaczonym do przewozu więcej niż 9 osób. Firma zajmująca się przewozem pasażerów powinna posiadać dokument kompetencji zawodowych i właściwe uprawnienia lub licencje na przewozy krajowe osób, jak również (w przypadku kursów poza granice Polski) – licencję na międzynarodowy transport ludzi.

Koszt transportu pasażerów

    Koszt przewozu pasażerów uzależniony jest często od odległości jaką trzeba pokonać, jak również od liczby osób oraz wagi i wielkości bagażu, który przy sobie posiadają pasażerowie. Przewoźnikowi w dokładnej wycenie transportu osób, pomoże posiadanie wiedzy na temat ilości walizek lub plecaków jak również innych przewożonych przedmiotów – wypadałoby przekazać informację o wyczerpującej wadze i o wymiarach każdej sztuki pakunku. W przypadku, gdy nie umiesz podać dokładnych informacji o bagażu, oszacuj je i zawiadom o tym firmę przewozową, że przekazane przez Ciebie parametry są orientacyjne.

    Wyznaczając trasę podróży należy podać dokładne informacje o miejscu rozpoczęcia jazdy i zakończenia – w momencie, gdy kilkoro osób podróżuje do innego miejsca docelowego, należy poinformować o tym przewoźnika wcześniej, tak aby mógł właściwie zaplanować trasę.

    Przykładowo, za transport podróżnego wraz z bagażem na trasie Reken (Niemcy) - Manchester (UK) zapłacono 400 zł. Za transport podróżnej wspólnie z psem na trasie Luton (UK) – Szczecin wydano 550 PLN. Przewóz pasażera z Wellingborough (Wielka Brytania) do Roermond (Holandia) wiązał się z kosztem 250 PLN.

Adres i termin nadania

Warszawa, Polska

Od 29 gru 2017 do 1 sty 2018

Adres i termin dostawy

Kopenhaga, Dania

Termin elastyczny