(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Passat B5 (Nr 5973722)

Marka i model:

Passat B5

Waga w kg (łączna):

1250

Budżet zlecenia [zł]:

1200

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1240.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Holandia Północna, Lutjebroek

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Szczytno

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się nierzadko, jak kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu samochodu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Trzeba nie zapominać także, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie transportowej na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.