(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-30 17:58

Passat b6 bremen-Czersk

(Nr 2336204)
Passat b6 bremen-Czersk

Marka i model:

Passat b6

Waga w kg (łączna):

1400.00

Dystans: 785.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu samochodu pojawia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

    Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Należy pamiętać również, że rzeczywista masa naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Brema, Niemcy

Od 30 sty 2018 do 1 lut 2018

Adres i termin dostawy

Czersk, 89-650, Polska

Termin elastyczny