(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-29 11:07

passt b5

(Nr 2330656)
passt b5

Marka i model:

volkswagen passat

Waga w kg (łączna):

1600.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1169.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu wozu pojawia się niekiedy, jak zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody przewożenia auta

    Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Trzeba nie zapominać także, że rzeczywista masa naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Wittislingen, 89426, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Ostrów Mazowiecka, Polska

Termin elastyczny