(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Paszowóz samojezdny (Nr 4513473)

Marka i model:

AGM paszowuz

Długość [m]:

9

Szerokość [m]:

2.5

Wysokość [m]:

2.80

Waga w kg (łączna):

9000.00

Dystans: 1742.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Oksytania, Soulages-Bonneval

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Krotoszyn

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Transport urządzeń rolniczych niejednokrotnie jest przewozem o dużych gabarytach. Do maszyn rolniczych kwalifikujemy ciągniki rolnicze, kosiarki, młocarnie, rozsiewacze nawozów, snopowiązałki jak i dużo innych. Olbrzymie pojazdy rolnicze bywają pojazdami nienormatywnymi. Urządzenia te nie mają prawa samodzielnie przemieszczać się po jezdniach, ponieważ ich wymiar przekracza dozwolone gabaryty zakładane przez kodeks drogowy w Polsce jak także w Europie. Problem stanowić może również napór osi maszyn rolniczych, który przewyższa zasady dozwolone dla większej części tras.

Jak przewozi się maszyny rolnicze?

Do przewozu urządzeń i pojazdów rolniczych często używa się naczepy rodzaju semi oraz tiefbett. Przewoźnicy oferujący transport urządzeń uprawnych mają stosownie dostosowanymi lawetami, które mogą być w stanie przetransportować urządzenia uprawne, których waga jest do kilku ton, jak na przykład opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu uprawnego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a także posiadać przepisowe uprawnienia, sprzęt fachowy i praktykę. W przypadku, jeżeli pojazd przerasta dozwolone standardy wymiarami lub wagą, konieczne jest otrzymanie odpowiedniego zezwolenia, a jeszcze potrzebna będzie obecność pilota przy przewozie.

Koszt przewozu pojazdów uprawnych

Cena transportu urządzenia uprawnego jest uzależniona od gabarytów, wagi i stanu urządzenia. Na wycenę transportu wpływa również odległość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Szczególnym czynnikiem może być również termin przewozu.