(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-11-17 12:05

PCX 125 cc

(Nr 2161623)
PCX 125 cc

Marka i model:

PCX 125 cc

Waga w kg (łączna):

100.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 696.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle i skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wyglądają na ogólnie nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - wszakże tylko pozornie. Poprawnie zamocowany motocykl na pewno przetrzyma przewóz bez ani jednej rysy.

     Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, potrzebne będą 4 pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą wyłącznie 2, gdyż dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

    Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w pojeździe.

     Można zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

     Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Madryt, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Palma, Hiszpania

Termin elastyczny