(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Pegeot (Nr 4813340)

Pegeot

Marka i model:

Pegeot 308 sw

Waga w kg (łączna):

1370.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 596.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

23 paź 2019

Adres i termin dostawy

Portugalia, Setúbal, Setúbal

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się nierzadko, jeżeli kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Należy pamiętać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie transportowej na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru auta.