(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Łodzie, Łodzie motorowe Dodano: 2017-06-05 15:47

Pequeño bote de 3,60

(Nr 1828952)

Długość [m]:

3,65

Szerokość [m]:

1,65

Wysokość [m]:

0,6

Waga w kg:

110.00

Budżet zlecenia [€]:

300

Dystans: 3266.00 km

Informacje dodatkowe:

El bote es viejo y barato, si se puede completar alguna carga, bien. Gracias.

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (1)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Transport łodzi motorowej

    Koszt przewozu łodzi motorowej zależy przede wszystkim od gabarytu i wagi łodzi, a także od odległości jaką ma do pokonania przesyłka. Koszt transportu małej łodzi motorowej to 1,20 złotych za kilometr. Natomiast cena transportu większej łodzi z silnikiem lub dużego jachtu to blisko 2,50 do 3 złotych za kilometr. Cena przewozu małych, lekkich łodzi wędkarskich rozpoczyna się nawet od 0,30 zł/km. Dla porównania transport roweru wodnego wynosi niecałe 0,80 zł/km.

    Przykładowo, przetransportowanie łodzi o wadze 200 kilogramów na odcinku z Olsztyna do Jasła (552 km) kosztował 649 złotych, zatem 1,20 zł/km. Za transport łodzi o ciężarze 350 kg na odcinku Gassy (woj. mazowieckie) – Olsztyn (236 km) kosztował 550 zł, czyli 2,30 zł/km.

    Przy przewozie jachtu o wadze aż 700 kg na trasie Bourne (Wielka Brytania) – Nowa Sól (1462 kilometry) zapłacono 2000 zł, czyli zaledwie 1,40 zł/km.

    Nim wycenimy transport łodzi warto upewnić się, czy wymiary podane przez wytwórcę łodzi to faktyczne wielkości łodzi. Długość liczy się od końca dziobu do środka rufy, a szerokość wskazuje punt, w jakim łódź motorowa jest najszersza.

Formalności

    Przy transporcie łodzi doradza się wybór mniej uczęszczanych dróg jak i również unikanie godzin o najwyższym natężeniu ruchu drogowego. Masa zestawu nie może przekraczać 3,5 tony, w przeciwnym razie przewoźnika obowiązuje dysponowanie systemem ViaTOLL. W przypadku, gdy łódź ma być transportowana drogą morską, konieczne jest posiadanie dokumentów uprawniających do pływania. Konieczne jest poinformowanie firmę transportową, czy łajba posiada ubezpieczenie, jak również czy posiadają w niej środki medyczne i narzędzia nawigacyjne.

Adres i termin nadania

Bergen, Norwegia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Madryt, Hiszpania

Termin elastyczny