(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Łodzie, Łodzie motorowe Dodano: 2017-06-05 15:47

Pequeño bote de 3,60

(Nr 1828952)

Długość [m]:

3,65

Szerokość [m]:

1,65

Wysokość [m]:

0,6

Waga w kg:

110.00

Budżet zlecenia [€]:

300

Dystans: 3266.00 km

Informacje dodatkowe:

El bote es viejo y barato, si se puede completar alguna carga, bien. Gracias.

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (1)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport łodzi motorowych

    Koszt transportu łodzi motorowej zależy przede wszystkim od wymiaru i wagi łodzi, a także od odległości jaką ma do pokonania przesyłka. Koszt transportu małej łodzi motorowej to 1,20 zł/km. Jednakże koszt przewozu większej łodzi z silnikiem lub dużego jachtu to średnio 2,50 do 3 zł/km. Cena transportu niewielkich, lekkich łodzi dla wędkarzy rozpoczyna się nawet od 0,30 złotych za kilometr. Dla porównania przewiezienie roweru wodnego to koszt około 0,80 zł/km.

    Na przykład, transport łodzi o wadze 200 kg na trasie Olsztyn – Jasło (552 kilometry) kosztował 649 złotych, czyli 1,20 zł/km. Za transport łodzi o wadze 350 kilogramów na odcinku z Gassy (mazowieckie) do Olsztyna (236 kilometry) zapłacono 550 złotych, czyli 2,30 złotych za kilometr.

    Przy przewozie jachtu o wadze prawie 700 kilogramów na trasie Bourne (Wielka Brytania) – Nowa Sól (1462 km) zapłacono 2000 zł, czyli zaledwie 1,40 złotych za kilometr.

    Nim wycenimy transport łodzi warto upewnić się, czy gabaryty podane przez wytwórcę łodzi to realne wielkości łodzi. Długość liczymy od końca dziobu do środka rufy, za to szerokość wskazuje punt, w którym łódź motorowa jest najszersza.

Procedury

    Przy transporcie łodzi doradza się wybór mało uczęszczanych tras i omijanie godzin o wysokim natężeniu ruchu. Masa łodzi i lawety nie powinna przekraczać 3,5 tony, gdy się tak stanie, wówczas firmę transportową obowiązuje posiadanie systemu ViaTOLL. Kiedy łódź ma być przewożona drogą morską, niezbędne jest posiadanie papierów uprawniających do pływania. Należy poinformować przewoźnika, czy łódź posiada ubezpieczenie, a także czy posiadają w niej środki ratunkowe i narzędzia nawigacyjne.

Adres i termin nadania

Bergen, Norwegia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Madryt, Hiszpania

Termin elastyczny