Perra (Nr 6686175)

Perra

Waga w kg (łączna):

17

Dystans: 2173.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

3 gru 2020

Adres i termin dostawy

Szwecja, Skåne Län, Malmo

Od 4 gru 2020 do 5 gru 2020


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli chcemy zamówić transport zwierzęcia, dla firm transportowych ważna będzie jego odmiana, ciężar oraz dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być zatem chore ani okaleczone. W przypadku, gdy postanowiliśmy przetransportować kota, psa lub zająca trzeba zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, gdy zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery konieczne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć dokument tożsamości wystawiony przez weterynarza. Spis lekarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 złotych.

Obok paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie dane jak trasa i data przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Listę firm transportowych upoważnionych do transportu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować samochodem, jeżeli mamy właściwy przenośnik. Przy przewozie zwierza warto używać różnego rodzaju kontenerów, torb czy mat ochronnych. Przy szukaniu przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.