(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Zwierzęta Dodano: 2018-05-25 01:50

Perro (Nr 2747960)

Perro

Waga w kg (łączna):

20.00

Budżet zlecenia [€]:

50

Dystans: 320.00 km

Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zamówić przewóz zwierzęcia, dla firm transportowych ważna będzie jego rasa, waga oraz dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie może być w takim razie chore ani zranione. Kiedy zamierzamy przewieźć psa, kota lub zająca trzeba zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę i wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć paszport wystawiony przez weterynarza. Spis weterynarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 złotych.

Obok paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Spis przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt jest możliwe znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można przewozić samochodem, jeżeli mamy odpowiedni przenośnik. Przy przewozie zwierząt można stosować różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.

Adres i termin nadania

Calle Asturias, Oviedo, 33004, Hiszpania

Od 31 maj 2018 do 1 cze 2018

Adres i termin dostawy

Busturia, 48350, Hiszpania

4 cze 2018