(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Perro (Nr 5424878)

Waga w kg (łączna):

20

Dystans: 2320.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Mijas

5 mar 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Meerbusch

15 mar 2020


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy potrzebujemy zlecić transport zwierzęcia, dla przewoźników ważna będzie jego odmiana, ciężar i dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być zatem chore ani okaleczone. Kiedy postanowiliśmy przetransportować psa, kota lub zająca trzeba zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę i wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty konieczne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć paszport wydany przez lekarza weterynarii. Spis weterynarzy upoważnionych do wystawiania dokumentów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Oprócz paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie dane jak data i trasa przejazdu i spodziewany czas transportu. Spis firm transportowych upoważnionych do przewozu zwierząt można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można transportować samochodem, jeśli posiadamy należyty transporter. Do transportu zwierząt można używać różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. Przy wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.