Perro (Nr 7572280)

Perro
Waga
Sztuk
Perro
5 kg
1
Łączna waga:
5 kg
Dystans
2222 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicja, Vigo

15 cze 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Adeje

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zamówić transport zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego odmiana, ciężar oraz dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie może być w takim przypadku schorowane ani zranione. Kiedy postanowiliśmy przewieźć kota, psa lub królika należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny posiadać dokument tożsamości wydany przez lekarza weterynarii. Spis weterynarzy upoważnionych do wystawiania dokumentów można odnaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 zł.

Oprócz paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie informacje jak trasa i data przejazdu i spodziewany czas transportu. Listę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można transportować autem, gdy posiadamy odpowiedni transporter. Do transportu zwierząt warto używać różnego rodzaju kontenerów, torb czy mat ochronnych. Przy szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.