Perro (Nr 7595539)

Perro
Waga
Sztuk
Perro
45 kg
1
Łączna waga:
45 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 1 cze 2021 do 10 cze 2021

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Floryda, Miami

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy potrzebujemy zamówić przewóz zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego odmiana, ciężar i szczegółowy opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być zatem schorowane ani zranione. W przypadku, gdy zamierzamy przetransportować psa, kota lub królika trzeba zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę oraz wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, w którym zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery konieczne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny posiadać dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Listę lekarzy upoważnionych do wystawiania dokumentów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Obok paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak trasa i data przejazdu i przewidywany czas transportu. Listę przewoźników uprawnionych do transportu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można przewozić samochodem, gdy posiadamy należyty transporter. Do transportu zwierząt można używać różnego rodzaju kontenerów, torb i mat ochronnych. Przy wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.