Perro (Nr 7618973)

Perro
Waga
Sztuk
Perro
2 kg
1
Łączna waga:
2 kg
Dystans
1573 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Francja, Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, Digne-Les-Bains

Od 1 wrz 2021 do 2 lis 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zamówić przewóz zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego odmiana, ciężar oraz dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być w takim przypadku schorowane ani okaleczone. W przypadku, gdy planujemy przetransportować psa, kota lub królika trzeba zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, w którym zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery konieczne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą posiadać dokument tożsamości wystawiony przez weterynarza. Listę weterynarzy upoważnionych do wydawania paszportów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 zł.

Oprócz paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie informacje jak trasa i data przejazdu i przewidywany czas transportu. Spis przewoźników uprawnionych do przewozu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić samochodem, kiedy mamy właściwy przenośnik. Przy przewozie zwierząt można stosować różnego rodzaju kontenerów, torb i mat ochronnych. Przy wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.