(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Perro (Nr 7619828)

Perro
Waga
Sztuk
Perro
39 kg
1
Łączna waga:
39 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Floryda, Davie

Od 1 maj 2021 do 9 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, El Prat De Llobregat

Od 1 maj 2021 do 10 maj 2021


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli chcemy zlecić transport zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego odmiana, waga i szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim przypadku chore ani zranione. W przypadku, gdy postanowiliśmy przetransportować psa, kota lub fretkę należy zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą posiadać paszport wydany przez weterynarza. Listę lekarzy uprawnionych do wystawiania dokumentów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 zł.

Obok paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie dane jak data i trasa przejazdu i spodziewany czas transportu. Listę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt jest możliwe zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można transportować samochodem, gdy mamy właściwy transporter. Do transportu zwierząt warto stosować różnego rodzaju klatek, szelek i mat ochronnych. Przy wyborze przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.