perro (Nr 7667987)

perro
Waga
Sztuk
perro
30 kg
1
Łączna waga:
30 kg
Dystans
275 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 27 sie 2021 do 28 sie 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Palma

28 sie 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy potrzebujemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla firm transportowych istotna będzie jego odmiana, ciężar i dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być w takim przypadku schorowane ani okaleczone. W przypadku, gdy planujemy przewieźć kota, psa lub fretkę trzeba zadbać o szczepienie na wściekliznę i wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, w którym zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery niezbędne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą posiadać paszport wystawiony przez weterynarza. Spis weterynarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można odnaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 zł.

Oprócz paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak data i trasa przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Listę firm transportowych uprawnionych do przewozu zwierząt można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można transportować samochodem, kiedy posiadamy odpowiedni przenośnik. Przy przewozie zwierząt warto używać różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. W szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.