Perro (Nr 7883568)

Perro
Waga
Sztuk
Perro
54 kg
1
Łączna waga:
54 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Salwador, Departamento De San Salvador, San Salvador

Od 29 lis 2021 do 30 lis 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Madryt

1 gru 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy potrzebujemy zamówić transport zwierzęcia, dla firm transportowych ważna będzie jego rasa, waga oraz dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie powinno być zatem chore ani zranione. Kiedy postanowiliśmy przetransportować psa, kota lub zająca trzeba zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę i wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, w którym zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny mieć dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Listę lekarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można odnaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie informacje jak data i trasa przejazdu i prognozowany czas transportu. Listę firm transportowych uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można transportować samochodem, jeżeli mamy należyty transporter. Przy przewozie zwierza można stosować różnego rodzaju kontenerów, torb czy mat ochronnych. Przy wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.