Perro (Nr 8030314)

Perro
Waga
Sztuk
Perro
15 kg
1
Łączna waga:
15 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Brazylia, Rio De Janeiro, Rio De Janeiro

Od 2 sty 2022 do 3 sty 2022

Adres i termin dostawy

Meksyk, Dystrykt Federalny, Meksyk

Od 3 sty 2022 do 4 sty 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli chcemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, waga i dokładny opis zwierzaka. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być zatem schorowane ani zranione. Kiedy postanowiliśmy przewieźć kota, psa lub zająca należy zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty konieczne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć paszport wystawiony przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy uprawnionych do wydawania paszportów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 złotych.

Oprócz paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie dane jak trasa i data przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Listę firm przewozowych uprawnionych do przewozu zwierząt można znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można transportować samochodem, gdy mamy należyty przenośnik. Do transportu zwierząt warto używać różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. Przy szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.