Perro (Nr 8039826)

Perro
Waga
Sztuk
Perro
35 kg
1
Łączna waga:
35 kg
Dystans
3953 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Meksyk, Dystrykt Federalny, Meksyk

Od 12 paź 2021 do 19 paź 2021

Adres i termin dostawy

Kanada, Ontario, Toronto

Od 26 paź 2021 do 30 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli chcemy zlecić transport zwierzaka, dla firm transportowych ważna będzie jego odmiana, ciężar i szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim razie schorowane ani okaleczone. Kiedy postanowiliśmy przewieźć psa, kota lub królika trzeba zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Papiery niezbędne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą posiadać paszport wydany przez lekarza weterynarii. Listę weterynarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 złotych.

Obok paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak trasa i data przejazdu i spodziewany czas transportu. Spis firm przewozowych uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można transportować autem, kiedy posiadamy odpowiedni transporter. Do transportu zwierza warto używać różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. W szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.