Perro (Nr 8045892)

Perro
Waga
Sztuk
Perro
31 kg
1
Łączna waga:
31 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Ekwador, Guayas, Guayaquil

Od 24 mar 2022 do 25 mar 2022

Adres i termin dostawy

Austria, Wiedeń, Wiedeń

Od 28 mar 2022 do 29 mar 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zamówić transport zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, waga oraz szczegółowy opis zwierzaka. Transportowane zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być w takim razie schorowane ani ranne. Jeśli postanowiliśmy przewieźć kota, psa lub zająca trzeba zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery niezbędne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny mieć paszport wystawiony przez weterynarza. Spis lekarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak data i trasa przejazdu i prognozowany czas transportu. Spis firm transportowych upoważnionych do przewozu zwierząt można zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można przewozić autem, gdy mamy należyty przenośnik. Do transportu zwierza warto używać różnego rodzaju klatek, szelek czy mat ochronnych. Przy wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.