perro Boxer (Nr 7596699)

perro Boxer
Waga
Sztuk
perro Boxer
23 kg
1
Łączna waga:
23 kg
Dystans
2107 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 17 maj 2021 do 23 maj 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Lancashire, Preston

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli chcemy zamówić przewóz zwierzęcia, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, ciężar oraz dokładny opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie powinno być zatem chore ani ranne. Jeśli planujemy przetransportować psa, kota lub fretkę należy zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty konieczne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć paszport wydany przez weterynarza. Listę lekarzy upoważnionych do wystawiania dokumentów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 złotych.

Oprócz paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie informacje jak data i trasa przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Listę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt można znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można przewozić autem, jeśli mamy odpowiedni przenośnik. Do transportu zwierza warto stosować różnego rodzaju kontenerów, torb czy mat ochronnych. Przy wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.