perro de 70cm (Nr 6682166)

perro de 70cm

Waga w kg (łączna):

18

Dystans: 2173.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Szwecja, Skåne Län, Malmo

10 sty 2021


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli chcemy zamówić przewóz zwierzęcia, dla firm transportowych ważna będzie jego rasa, waga oraz szczegółowy opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim przypadku chore ani zranione. Kiedy zamierzamy przewieźć psa, kota lub fretkę trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery konieczne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny mieć paszport wydany przez weterynarza. Listę weterynarzy upoważnionych do wydawania paszportów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Obok paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie informacje jak trasa i data przejazdu i spodziewany czas transportu. Spis przewoźników uprawnionych do przewozu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można przewozić autem, gdy mamy właściwy przenośnik. Przy przewozie zwierząt warto stosować różnego rodzaju kontenerów, torb czy mat ochronnych. Przy wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.