Perro Golden retriver (Nr 8008969)

Waga
Sztuk
Perro Golden retriver
30 kg
1
Łączna waga:
30 kg
Dystans
4315 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Meksyk, Jalisco, Guadalajara

Od 6 wrz 2021 do 30 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Kanada, Alberta, Calgary

Od 1 paź 2021 do 31 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy potrzebujemy zamówić transport zwierzaka, dla firm transportowych ważna będzie jego rasa, waga i szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być w takim przypadku schorowane ani zranione. W przypadku, gdy planujemy przetransportować kota, psa lub królika należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty konieczne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny mieć paszport wydany przez weterynarza. Listę weterynarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 zł.

Obok paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak data i trasa przejazdu i prognozowany czas transportu. Spis firm transportowych uprawnionych do przewozu zwierząt można znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można transportować samochodem, jeśli posiadamy właściwy przenośnik. Przy przewozie zwierza można stosować różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. W szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.