Perro mestizo grande (Nr 5517775)

Perro mestizo grande

Waga w kg (łączna):

50

Dystans: 594.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicja, A Coruna

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

6 lip 2020


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zamówić transport zwierzęcia, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, ciężar i szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być zatem schorowane ani zranione. Jeśli zamierzamy przewieźć psa, kota lub zająca należy zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny posiadać dokument tożsamości wystawiony przez lekarza weterynarii. Spis weterynarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Oprócz paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak data i trasa przejazdu i spodziewany czas transportu. Spis firm transportowych upoważnionych do transportu zwierząt jest możliwe znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić autem, gdy posiadamy należyty transporter. Do transportu zwierząt można stosować różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. W wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.