Perro poddle (Nr 7604653)

Waga
Sztuk
Perro poddle
3100 kg
1
Łączna waga:
3100 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wenezuela, Dystrykt Federalny, Caracas

Od 7 maj 2021 do 8 maj 2021

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Floryda, Miami

Od 18 maj 2021 do 19 maj 2021


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zamówić przewóz zwierzaka, dla firm transportowych ważna będzie jego odmiana, waga oraz dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim razie schorowane ani zranione. W przypadku, gdy postanowiliśmy przewieźć psa, kota lub fretkę trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, gdy zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty konieczne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą mieć dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Listę lekarzy upoważnionych do wydawania paszportów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 złotych.

Obok paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie informacje jak trasa i data przejazdu i przewidywany czas transportu. Listę firm przewozowych upoważnionych do przewozu zwierząt jest możliwe znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można transportować samochodem, kiedy mamy należyty transporter. Do transportu zwierząt można stosować różnego rodzaju kontenerów, torb czy mat ochronnych. W wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.