Perro x 2 (Nr 8037694)

Perro x 2
Waga
Sztuk
Perro
30 kg
1
Perro
25 kg
1
Łączna waga:
55 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Chile, Region Metropolitalny, Santiago

Od 6 paź 2021 do 20 paź 2021

Adres i termin dostawy

Kanada, Ontario, Toronto

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy potrzebujemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla przewoźników ważna będzie jego odmiana, ciężar i dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim razie chore ani okaleczone. Jeśli zamierzamy przewieźć psa, kota lub królika trzeba zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery niezbędne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny posiadać paszport wydany przez weterynarza. Listę weterynarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Nie licząc paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie dane jak trasa i data przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Listę przewoźników uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić autem, jeśli mamy należyty transporter. Do transportu zwierza warto stosować różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. W szukaniu przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.