Perro x 3 (Nr 7655922)

Perro x 3
Waga
Sztuk
Perro
8 kg
1
Perro
8 kg
1
Perro
8 kg
1
Łączna waga:
24 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Indiana, Indianapolis

Od 16 sie 2021 do 20 sie 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy potrzebujemy zamówić transport zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego odmiana, ciężar oraz dokładny opis zwierzaka. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być w takim przypadku schorowane ani okaleczone. Jeśli zamierzamy przewieźć kota, psa lub zająca należy zadbać o szczepienie na wściekliznę i wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny mieć paszport wystawiony przez lekarza weterynarii. Listę weterynarzy upoważnionych do wydawania dokumentów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 złotych.

Obok paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie informacje jak trasa i data przejazdu i spodziewany czas transportu. Listę firm transportowych upoważnionych do transportu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić autem, jeśli posiadamy odpowiedni transporter. Przy przewozie zwierząt warto stosować różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. W szukaniu przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.