(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

personal house`s things ( no forniture) (Nr 6653073)

personal house`s things ( no forniture)

Waga w kg (łączna):

600

Typ usługi:

Tylko transport

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

1

Dystans: 791.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Monachium

Od 30 gru 2020 do 31 gru 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hamburg, Hamburg

1 sty 2021


Przeprowadzki

            Przeprowadzka jest pozornie złożonym oraz czasochłonnym procesem, mimo to, kiedy właściwie ją zaplanujemy, powinna przebiec bez dużych kłopotów.

            Na początek warto przeprowadzić eliminację posiadanych sprzętów. Gdy czegoś od dawna nie używamy lub kiedy jest niedziałające, lepiej to oddać komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż transportować z miejsca na miejsce. Do wkładania wszystkich rzeczy nadadzą się mocne pudła, które należy zakupić lub podpytać o nie w pobliskim sklepie, który często wyrzuciłby je na śmieci. Dodatkowo oprócz pudeł, można wziąć worki na śmieci. Nie zapomnijmy, aby równo porozkładać ciężar, przykładowo podzielić segregatory na parę kartonów, żeby prościej było je przenieść. Opisanie każdego pudła uprości przy otwieraniu mebli i urządzaniu się w nowym domu. Większe meble należy rozmontować, żeby przeciwdziałać zniszczeniom, co uprości pracę przewoźnikowi. Kiedy mamy surowce osłaniające, na przykład jak folię strech, spróbujmy owinąć bardziej wrażliwe meble, a jeżeli nie mamy folii, wówczas warto zastosować pledy, pościel i zakleić standardową taśmę samoprzylepną. Natomiast nieduże rzeczy okręćmy w papier czy ręczniki nim umiejscowimy w paczce.

            Zamawiając transport warto powiedzieć firmie przeprowadzkowej o takich detalach, jak kondygnacja załadunku i wyładunku, występowanie windy, bądź utrudnienia w dojeździe pod lokal. Dodatkowo warto poinformować, jeśli występują specjalne wymagania odnoszące się do jakiś rzeczy.

            Najkorzystniejsze stawki transportu można uzyskać korzystając z giełdy przewozowej, takiej jak serwis Clicktrans.pl, gdzie mnóstwo specjalistycznych firm transportowych proponuje swoje usługi w tematyce transportu, z dodatkową opcją załadunku czy też rozładunku oraz osłanianie naszego dobytku.