Personen x 4 (Nr 7600676)

Personen x 4
Liczba osób
Pasażerowie
4
Dystans
976 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Kolonia

29 sie 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Gliwice

1 wrz 2021


Transport pasażerów

Przewóz podróżnych

Transport podróżnych może odbywać się samochodem osobowym (taksówką), nie za dużym busem (do 7 osób plus kierowca) lub autobusem (pojazdem konstrukcyjnie przeznaczonym do przewozu więcej niż 9 pasażerów. Firma przewożąca pasażerów powinna posiadać certyfikat kompetencji zawodowych i właściwe uprawnienia oraz licencje na przewozy krajowe ludzi, jak również (w przypadku transportów poza granice Polski) – dokumenty na międzynarodowy transport osób.

Koszt przewozu pasażerów

Koszt przewozu pasażerów uzależniony bywa przede wszystkim od odległości jaką trzeba pokonać, a także od liczby ludzi oraz ciężaru i wielkości walizki, którą przy sobie posiadają podróżni. Przewoźnikowi w szczegółowej wycenie transportu ludzi, pomoże posiadanie wiedzy w temacie ilości walizek i toreb jak także innych przewożonych rzeczy – należy przekazać informację o dokładnej wadze oraz o wymiarach każdej sztuki bagażu. W momencie, kiedy nie znasz dokładnych informacji o bagażu, oszacuj je i zawiadom o tym przewoźnika, że przekazane przez Ciebie parametry są przybliżone.

Ustalając trasę podróży należy podać precyzyjne informacje o miejscu rozpoczęcia jazdy i zakończenia – w momencie, gdy kilkoro osób jedzie do innego miejsca docelowego, warto powiedzieć o tym przewoźnikowi zawczasu, tak żeby mógł odpowiednio zaplanować drogę podróży.

Na przykład, za transport pasażera razem z walizkami na trasie Reken (Niemcy) - Manchester (UK) kosztował 400 złotych. Za transport podróżnej wspólnie z psem z Luton (Wielka Brytania) do Szczecina kosztował 550 złotych. Transport podróżnego z Wellingborough (Wielka Brytania) do Roermond (Holandia) łączył się z kosztem 250 złotych.