(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-23 12:38

Personenwagen BMW X5

(Nr 3000276)
Personenwagen BMW X5

Marka i model:

Bmw X5

Waga w kg (łączna):

2500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 508.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się często, gdy kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia pojazdu

    Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba pamiętać także, że właściwa masa naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Albenga, 17031, Włochy

Od 25 lip 2018 do 26 lip 2018

Adres i termin dostawy

Dornbirn, 6850, Austria

31 lip 2018