Peugeot 106 (Nr 6752637)

Peugeot 106
Waga Sztuk:
Peugeot 106 1 Gen. [restyling] (1996 - 2003) Hatchback 5-Puertas
Długość
368 cm
Szerokość
159 cm
Wysokość
138 cm
ok. 890 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 890 kg
Dystans 1088 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicia, La Coruña

Od 1 gru 2020 do 11 gru 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 9 gru 2020 do 12 gru 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać także, że rzeczywista waga naczepy nie może przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.