(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Peugeot 2008 (Nr 5555271)

Peugeot 2008

Marka i model:

Peugeot 2008

Waga w kg (łączna):

1200

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1362.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Île-De-France, Saint-Witz

Od 9 gru 2019 do 17 sty 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Ostrów Wielkopolski

Od 9 gru 2019 do 17 sty 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się najczęściej, jeśli nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.