(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Peugeot 205 (Nr 7546513)

Peugeot 205
Waga
Sztuk
Peugeot 205 1 Gen. [restyling] (1984 - 1998) Hatchback
Długość
370 cm
Szerokość
156 cm
Wysokość
137 cm
ok.
842 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
842 kg
Dystans
661 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Banyoles

Od 10 mar 2021 do 15 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Zarautz

Od 15 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Trzeba pamiętać także, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.