(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Peugeot 206 (Nr 4702380)

Peugeot 206

Marka i model:

Peugeot 206

Waga w kg (łączna):

1600.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1026.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Geldria, Ede

24 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Antoniew

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu pojawia się często, gdy kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Powinno się pamiętać również, że właściwa masa naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.