(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

peugeot 207 (Nr 4922106)

peugeot 207

Marka i model:

peugeot 207

Waga w kg (łączna):

1200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1720.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Vorarlberg, Wolfurt

1 paź 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kastylia-La Mancha, Albacete

14 paź 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się najczęściej, jak zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Powinno się nie zapominać również, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru pojazdu.