(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-28 12:54

Peugeot 3008 (Nr 2640952)

Marka i model:

Peugeot 3008

Waga w kg (łączna):

1400.00

Budżet zlecenia [zł]:

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1679.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu wozu pojawia się nierzadko, jak nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu wozu

    Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Powinno się nie zapominać także, że rzeczywista masa przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Włochy, Lacjum, Ladispoli

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Szczecin

Termin elastyczny